TARİHÇEMİZ

Yeni Çizgi Eğitim Kurumları 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren Özel Yeni Çizgi Dershanesi olarak Eskişehir’e hizmet vermeye başlamıştır.

2014-2015 sürecinde Yeni Çizgi Temel Lisesi olarak faaliyetlerine devam etmiştir. 2018-2019 yılında ise Özel Yeni Çizgi Koleji olarak şehir merkezindeki yeni binasını Anadolu Lisesi Programı ve Fen Lisesi Programı ile eğitim hizmetine açmıştır.

Bugün öğrencilerini üniversiteye yerleştirme ve il ortak sınavlarında elde ettiği başarıları ile kendini kanıtlayan Özel Yeni Çizgi Koleji’nin kurucuları öğretmen kökenli iki kardeş olan Fizik Öğretmeni Ali Kemal Akbuğa ile Matematik Öğretmeni Hasan Hüseyin Akbuğa’dır.

Kolejimiz, Eskişehir merkezinde yeni binasında, bugün gerek öğrencilerin gerekse velilerin içinde olmaktan büyük mutluluk duyduğu, modern şartların sunulduğu ayrıcalıklı bir yapıya sahiptir.

Her derslikte kullanılan akıllı tahtalar ile interaktif eğitim olanağı sunan, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek özümseyen yeni nesiller yetiştirmek amacı taşımaktadır.

Yeni Çizgi Koleji eğitim öğretim sürecini bilimsel, sosyal ve kültürel faaliyetler ile sürekli destekleyerek bugün Eskişehir’in en saygın ve gözde eğitim kurumları arasında olma niteliğindedir.

Yeni Çizgi Koleji Atatürk ilke ve inkılaplarını kendine rehber edinmiş, alanında uzman eğitimcilerden oluşan kadrosuyla hedefleri doğrultusunda hızla ilerlemeye devam etmektedir.